Kontakt - rohalova
15501
page-template-default,page,page-id-15501,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Eva Rohaľová Iľkiv /ERI/

Narodená 6.9.1981 v Bardejove. Je absolventkou Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach, odbor propagačná grafika pod pedagogickým vedením Evy Jeníkovej. Ďalším pokračovaním štúdia bola Fakulta architektúry STU v Bratislave kde si v neskoršom období doplnila doplnkové Pedagogické minimum STU v Bratislave.

Autorka vo svojej abstraktnej tvorbe využíva vycibrený maliarsky štýl s kombináciou maľbou horúceho vosku, ktorý je pre ňu charakteristický. Pestrá paleta farieb v jej prípade patrí k najdôležitejším vyjadrovacím prostriedkom, kde vypĺňa celú plochu plátna a týmto spôsobom dosahuje kontrastnú dynamiku a priestorovú hĺbku.

Expresívnymi líniami umelkyňa umiestňuje figurálne fragmenty pričom sa zameriava na objavovanie a odhaľovanie vlastného vnútorného sveta. No nemenej s usiluje pochopiť a stvárniť vnútorné svety druhých. Jej kultivovaný prejav presviedča o vnútornom bohatstve autorky.

+421 944 352 069

eva@rohalova.sk